Elite Vatican Refuge

  • 80 m²
  • 2 sovrum
  • 2 badrum

När du bor i villan Elite Vatican Refuge Rom med 2 sovrum kan du besöka Trevifontänen, som ligger ungefär 25 minuters promenad bort.

Här erbjuds utsikt över staden. Hårtorkar, badmössor och handdukar finns också tillgängliga.

Det finns ett minikök i villan Elite Vatican Refuge som är komplett med vattenkokare, te-/kaffebryggare och köksredskap för din bekvämlighet. Restaurangen Old Bridge Gelateria ligger ungefär 5 minuter till fots från denna villa och erbjuder ett brett urval av italienska rätter.

Villan med 2 badrum har ett behändigt läge i distriktet Vaticano Prati och inom 1 km från Sixtinska kapellet. Peterskyrkan ligger invid villan, och busstationen Ottaviano ligger ungefär 5 minuter bort till fots. Detta boende erbjuder närhet till Botanisk trädgård (2 km) och Pincio (1,1 km). Gästerna kan enkelt nå tågstationen Flaminio, som är belägen ungefär 1 km bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Elite Vatican Refuge Rom
La Vue De Pauline
Mobilpris

La Vue De Pauline

8.9
Fantastiskt 44 recensioner
201 m från boendet
USD 333 USD 300
per natt
Vatican Maya Home
Mobilpris

Vatican Maya Home

8.4
Väldigt bra 86 recensioner
244 m från boendet
USD 211 USD 190
per natt
Borgo Vittorio 76
Mobilpris

Borgo Vittorio 76

7.8
Bra 77 recensioner
289 m från boendet
USD 96 USD 86
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Rom Ciampino Flygplats
    20 km

    Tågstationer

    Roma San Pietro Station
    1,3 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • VIP-incheckning/-utcheckning
    • Affärer/kommersiell service

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Torktumlare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Kortåtkomst

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 18:00
    Utcheckning: från 08:00 till 10:00
    Licensnummer058091-CAV-09201,IT058091B4ZYTL56TA
    Vanliga frågor
    • Hur mycket kostar det att bo i villan Elite Vatican Refuge?
      Priset för en natts vistelse på villan Elite Vatican Refuge är 481€.
    • Finns det en bubbelpool på villan Elite Vatican Refuge?
      Ja, villan Elite Vatican Refuge har en bubbelpool.
    • Vilka är de viktigaste sevärdheterna under vistelsen i denna semesterbostad?
      När du bor i denna semesterbostad bör du inte missa Roms viktigaste landmärken, som Trevifontänen och Sixtinska kapellet, som ligger inom 25 respektive 16 minuters promenad.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Rom Ciampino Flygplats
    20 km

    Tågstationer

    Roma San Pietro Station
    1,3 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Elite Vatican Refuge Rom

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng